Komfort pre môj domov na akomkoľvek mieste sveta

Ako sa najchladnejšie miesto vo Švédsku stalo najútulnejším

Ďaleko v hornom Švédsku, 235 km severne od polárneho kruhu, leží obec Naimakka. Jej jediným obyvateľom je Åke, ktorý má 80 rokov a je zodpovedný za meteorologickú stanicu v Naimakka. Žije tu celý svoj život. Nemáva veľa návštev. Niet divu, pretože teploty môžu klesnúť až na -40 ° C. Jedného dňa však Åke dostal nápad ako prilákať viac návštevníkov: premenil Naimakku na najpríjemnejšie miesto vo Švédsku

Teplo vie vygenerovať nielen tepelné čerpadlo, ale aj dobrý priateľ. Pozrite si všetky epizódy o Åkem a jeho najlepšom priateľovi, sobovi Ole.

Åke & Ole Epizóda 1

Skutočne trvalo udržateľné

Åke & Ole Epizóda 2

Veľmi, veľmi tiché

Åke & Ole Epizóda 4

Ľahká inštalácia

Dokonca aj na najchladnejších miestach - ako je Naimakka vo Švédsku – môže tepelné čerpadlo Vaillant využívať obnoviteľné zdroje energie na vytvorenie pohodlia vo vašom dome.

Ako funguje technológia tepelného čerpadla Vaillant

Vysoko účinná technológia tepelného čerpadla funguje na obrátenom princípe chladničky. Zatiaľ čo chladnička odvádza teplo znútra von, tepelné čerpadlo extrahuje teplo zo svojho okolia a odovzdáva ho ďalej.

Tepelné čerpadlá využívajú až 75% voľne dostupného tepla, ktoré sa nachádza vo vzduchu, v zemi alebo v podzemnej vode. Získajte viac informácií o tejto inteligentnej technológii vo videu.

Prečo má Åke rád svoje tepelné čerpadlo Vaillant

Trvalo udržateľné tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá odoberajú až 75 % požadovanej energie z prírodného prostredia, bez nákladov a s vysokými úsporami CO2 - využívajú environmentálnu energiu zo vzduchu, podzemnej vody alebo zeme.

Extrémne tiché tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlá Vaillant sú tak tiché, že sa dajú použiť aj v oblastiach s vysokou hustotou budov. Napríklad Åkeho tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive je rovnako tiché ako moderná chladnička.

Malá veľkosť tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlá Vaillant najnovšej generácie sú menšie a kompaktnejšie, takže sú vhodné pre všetky podmienky bývania.

Nainštalované veľmi rýchlo

Tepelné čerpadlá Vaillant sú vlastne predkonfigurované riešenia, ktoré sa ľahko inštalujú a možno ich rýchlo prispôsobiť konkrétnemu prostrediu bývania.

Tepelné čerpadlá Vaillant pre všetky vaše špecifické potreby

Kdekoľvek žijete, bez ohľadu na typ budovy - Vaillant vám dokáže nainštalovať vyhovujúci systém tepelného čerpadla. Dokonca aj v Naimakka, mieste, kde je až 200 dní v roku zima a pôda je často zamrznutá, tepelné čerpadlo Vaillant využíva zemné kolektory na premenu Åkeho domu na komfortný domov.

Na druhej strane, naši zákazníci v južnom Španielsku používajú túto vykurovaciu technológiu len pár mesiacov v zime. Tepelné čerpadlá však využívajú aj na chladenie svojich domov.

Zistite viac