Hľadaj

Systémy elektrického vykurovania

Elektrická energia môže byť použitá na vykurovanie aj ohrev teplej vody.

Pomocou elektriny môžete prevádzkovať dve rôzne skupiny vykurovacích zariadení. Elektrické prietokové ohrievače vody pre kuchyňu a kúpeľňu a elektrické vykurovacie systémy, ako napríklad elektrické kotly na vykurovanie miestností.

Elektrické prietokové ohrievače vody

Prietokové ohrievače vody poskytujú teplú vodu okamžite, takže sa sú mimoriadne vhodné pre budovy a miesta bez centrálnej dodávky teplej vody. Tam, kde sa teplá voda používa len raz za deň, je ideálne použiť prietokový ohrievač vody.

Prietokový ohrievač vody je v podstate bezúdržbový, vzhľadom na to, že používa princíp „voľného drôtu“. Pri tomto princípe sa počas prietoku vody mierne rozvibruje ohrievacia špirála, čím sa rozbije a uvoľní usadený vodný kameň.

Náklady na prevádzku takéhoto zariadenia je závislá na cene elektriny. Možno stojí za to pozrieť sa aj na iné riešenia s nižšími prevádzkovými nákladmi.

Elektrické vykurovanie

Vykurovanie elektrinou je praktickým riešením pre priestory, kde inštalácia iného vykurovacieho systému nie je možná, alebo v oblastiach, kde sa celoročne nebýva. Napríklad pre víkendový dom či malú kanceláriu v sklade. Je vhodné aj ako doplnkový zdroj k iným typom vykurovania. Používanie eklektických kotlov pre ústredné kúrenie zahŕňa inštaláciu vykurovacích telies (radiátorov) v miestnostiach, ktoré chceme vykurovať. Vyžadujú iba minimálne inštalačné práce. Na rozdiel od plynových zariadení sa nemusia pravidelne odborne kontrolovať.

Vhodný vykurovací systém

Neexistuje štandardné riešenie pri hľadaní vhodného vykurovacieho systému. Nie je však zložité nájsť systém, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám. Odborníci na kúrenie Vaillant vám radi pomôžu pri plánovaní novej inštalácie kúrenia.

Nájdite montážnu, servisnú firmu