Hľadaj

Tepelné čerpadlá – efektívne vykurovanie z obnoviteľných zdrojov

Kontaktujte nás

Tepelné čerpadlo nie je len efektívnym a trvalo udržateľným vykurovacím systémom, ale aj ekologickou alternatívou k fosílnemu vykurovaniu. Tepelné čerpadlo využíva energiu zo vzduchu, zeme alebo podzemnej vody a premieňa ju na energiu použiteľnú na vykurovanie. Pozrite sa s nami:

Ako funguje tepelné čerpadlo? Aké sú výhody použitia vykurovacieho systému s tepelným čerpadlom? Koľko stojí inštalácia a prevádzka? Je ešte niečo, čo treba vziať do úvahy?

Nižšie nájdete všetky dôležité informácie a fakty o tepelných čerpadlách.

Tepelné čerpadlá majú mnoho výhod

Ekologické

Vďaka technológii, ktorá využíva energiu z obnoviteľných zdrojov – vzduchu, vody alebo zeme sú tepelné čerpadlá šetrné k životnému prostrediu.

Úsporné

Tepelné čerpadlá získavajú energiu z okolitého prostredia a tým šetria vaše náklady za energie. Až tri štvrtiny energie potrebnej na vykurovanie pochádza z prostredia.

Nezávislé

S tepelným čerpadlom budete nezávislí od fosílnych palív. Rastúce ceny fosílnych palív nemajú vplyv na prevádzkové náklady.

Komfortné

Tepelné čerpadlá ponúkajú úplný komfort na vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody. Môžu byť tiež kombinované s fotovoltickými systémami.

Ako tepelné čerpadlá fungujú?

Princíp fungovania

Vykurovanie

Chladenie

Príprava teplej vody

Princíp fungovania

Ako fungujú tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá fungujú jednoducho tak, že dokážu využiť teplo z okolitého prostredia - zo vzduchu, zeme alebo podzemnej vody a pomocou tejto energie vykuruje vašu domácnosť. Všetko, čo na to potrebujú je elektrická energia. Tepelné čerpadlo spotrebuje cca 1 kW elektriny na výrobu 4 kW tepla - čo znamená, že zaplatíte iba za 1 kW a 3kW získate zadarmo. Tepelné čerpadlá vedia nielen vykurovať, ale v letných mesiacoch dokážu tiež účinne chladiť

Vykurovanie

Vykurovanie pomocou tepelného čerpadla

Pri vykurovaní funguje tepelné čerpadlo podobne ako chladnička: zatiaľ čo chladnička odoberá teplo z vnútorného priestoru a odvádza ho von, tepelné čerpadlo získava teplo z okolitého prostredia a privádza ho dovnútra domu. Absorbuje teplo napríklad zo vzduchu, a to ďalej odovzdáva chladivu, ktoré má vždy nižšiu teplotu. Toto teplo z okolia premení chladivo na paru, ktorá je pomocou kompresora stlačená a tým sa jej teplota ešte zvýši. Táto para následne odovzdáva teplo do vykurovacej sústavy, ktorá ohrieva domácnosť.

Chladenie

Chladenie pomocou tepleného čerpadla

Tepelné čerpadlo dokáže tiež chladiť, a to dvoma spôsobmi:

Chladenie s podlahovým vykurovaním:

Tepelné čerpadlo dokáže ochladiť priestor pomocou podlahového vykurovania až o 3 °C, čo je vo väčšine prípadov dostačujúce.

Chladenie fancoil jednotkami:

Ak vykurujete priestor pomocou radiátorov, máte tiež možnosť chladenia, a to pomocou fancoil jednotiek. Takéto chladenie je možné využiť napríklad pre podkrovné izby. Toto chladenie je porovnateľné s klimatizáciou, keďže dokáže chladiť na veľmi nízku teplotu. Fancoily je možné použiť v kombinácii s podlahovým vykurovaním aj radiátormi.

Príprava teplej vody

Tepelné čerpadlo a ohrev vody

Na prípravu teplej vody môžete použiť kombináciu tepelného čerpadla a zásobníka teplej vody. Ponuka Vaillant je naozaj široká a môžete očakávať vysoký komfort prípravy teplej vody. Ponúkame však aj komplexné riešenie so zabudovaným zásobníkom teplej vody priamo vo vnútornej jednotke tepelného čerpadla.

Radi by ste kontaktovali špecialistu na tepelné čerpadlá?

Staviate či rekonštruujete bývanie a uvažujete nad tepelným čerpadlom? Vyplňte krátky dotazník a náš odborník Vás bude kontaktovať. Na základe zistených potrebných informácií pre Vás vypracuje odborný návrh tepelného čerpadla a pomôže vám nájsť vhodné riešenie pre vás.

Odporúčame tepelné čerpadlo pre rodinné domy: aroTHERM Split

 • Tepelné čerpadlo vzduch/voda poskytuje vykurovanie, chladenie a teplú vodu skutočne efektívnym spôsobom
 • Systém predstavuje najvýhodnejší pomer ceny a kvality s možnosťou získania dotácií
 • Vďaka novej technológii sa vonkajšia a vnútorná jednotka tepelného čerpadla môže umiestniť až do vzdialenosti 25m od seba, vďaka čomu určite dokážete nájsť vhodné miesto pre umiestnenie vášho tepelného čerpadla
 • Pracuje v tichosti takže je vhodné aj do husto zastavaných oblastí
 • Elegantný dizajn tepelného čerpadla aroTHERM Split získal ocenenieRed Dot Design Award 2018

Systémové komponenty tepelného čerpadla aroTHERM Split

Vonkajšia jednotka tepelného čerpadla aroTHERM Split

 • Vysoká účinnosť pri nízkych prevádzkových nákladoch
 • Trieda energetickej účinnosti A++
 • Rozsah výkonu 3-12 kW
 • Pracuje v tichosti – vhodné aj na použitie v radových domoch
 • Možnosť získať dotácie od štátu

Vnútorná jednotka uniTOWER

 • Integrovaný zásobník teplej vody s objemom 188 litrov (uniTOWER split) alebo 185 litrov (uniTOWER plus)
 • Trieda energetickej účinnosti A+
 • Kompaktná inštalácia so všetkými hydraulickými modulmi Vaillant
 • Flexibilné miestnenie v technickej miestnosti, kotolni alebo garáži

Ekvitermický regulátor multiMATIC 700

 • Jeden regulátor pre vykurovanie, chladenie, vetranie a ohrev vody
 • Univerzálne použitie v kombinácii s takmer všetkými vykurovacími systémami Vaillant
 • Intuitívne ovládanie vďaka prehľadnej navigácii v menu a podsvietený textový displej

Ďalšie dôvody, prečo si vybrať tepelné čerpadlo Vaillant

Výhodné dotácie

S cieľom znížiť emiesie CO2 je v rámci projektu zelená domácnostiam možnosť získania dotácii na zariadenia, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje. Výberom tepelného čerpadla Vaillant a solárnych systémov Vaillant ušetríte dvakrát.

Záruka na 5 rokov

Našim zákazníkom poskytujeme dlhodobý komfort v podobe produktov s najvyššou kvalitou. Preto na naše produkty s označením exclusive poskytujeme záruku až na 5 rokov. Zistite viac o predĺženej záruke aj na ostatné produkty Vaillant.

Široká sieť servisných partnerov Vaillant

Chceme si byť istí, že výber plynového kotla či tepelného čerpadla Vaillant bude perfektne vyhovovať vašim predstavám a podmienkam vo vašej domácnosti. Preto našim servisným partnerom zabezpečujeme všetky potrebné školenia, dokumentáciu a technickú podporu, ktorú potrebujú, aby vám mohli poskytnúť kvalitný servis.

Najčastejšie otázky ohľadom tepelných čerpadiel

Zistite ešte viac o tepelných čerpadlách

Pri vašom rozhodovaní o kúpe tepelného čerpadla vám radi poskytneme bližšie informácie. Tepelné čerpadlo je vykurovací systém budúcnosti a existuje množstvo dôvodov a referencií, ktoré to potvrdzujú.

Zvukový simulátor tepelného čerpadla

Vďaka Vaillant Sound Safe System sú naše tepelné čerpadlá extrémne tiché. Počúvnite si, aký zvuk vydávajú naše tepelné čerpadlá.

5 dôvodov prečo tepelné čerpadlo

Je vaľa dobrých dôvodov prečo si vybrať tepelné čerpadlo. Tu sú naše najobľúbenejšie.

Pozrite si ponuku tepelných čerpadiel Vaillant

Vyberte si tepelné čerpadlo z nášho sortimentu a užívajte si výhody:

 • Nízke prevádzkové náklady
 • Ekologické a udržateľné
 • Investícia do budúcnosti

Potrebujete sa poradiť s odborníkom na vykurovanie?

Spolupracujeme so širokou sieťou montážnych a servisných partnerov, ktorí sú odborne vyškolení pre montáž tepelných čerpadiel a radi vám pomôžu nájsť vhodné riešenie pre vaše potreby. Prípadne vyplňte kontaktný formulár a požiadajte o vypracovanie návrhu tepelného čerpadla.