Hľadaj

Používame cookies a technológie tretích strán, aby sme si zapamätali vaše preferencie, zmerali a analyzovali používanie našich webových stránok a optimalizovali náš marketing prostredníctvom internetu. Používanie súborov cookie môžete spravovať prostredníctvom nastavení prehľadávača a kedykoľvek môžete svoj súhlas odvolať. Viac informácií nájdete v našich Pravidlách ochrany osobných údajov.Ak súhlasíte, kliknite na „prijať“.

Prijať Odmietnuť

Tepelné čerpadlá vzduch-voda

Tepelné čerpadlá vzduch-voda čerpajú energiu z okolitého vzduchu. Nasávajú vonkajší vzduch a využívajú jeho teplo pomocou kompresie na vykurovanie. Ochladený vzduch sa potom vracia späť do vonkajšieho prostredia. Tepelné čerpadlá vzduch-voda účinne fungujú s vonkajších vzduchom, ktorého teplota môže klesnúť až na -20 °C.

Tepelné čerpadlo s vonkajšou jednotkou pripojené k podlahovému vykurovaniu

Namiesto zemného hlbinného kolektora, studne alebo časti pozemku pre plošný kolektor, potrebujú tepelné čerpadlá vzduch-voda iba priestor na inštaláciu vonkajšej jednotku. Tepelné čerpadlá vzduch-voda sú skonštruované buď ako monoblokové s jednou vonkajšou jednotkou alebo splitové. Tie pozostávajú z jednej vonkajšej a jednej vnútornej jednotky.

Tepelné čerpadlá vzduch-voda nepotrebujú dodatočné inštalácie či samostatné priestory. Sú teda ideálne pri modernizovaní už jestvujúcich vykurovacích systémov a v ťažšie prístupných miestach. Systémy s tepelnými čerpadlami vzduch-voda možno jednoducho rozširovať napríklad so solárnymi panelmi a kondenzačnými kotlami. Tepelné čerpadlá vzduch-voda sú najlacnejšou alternatívou, avšak ich výstupný výkon je nižší.

Vhodný vykurovací systém

Neexistuje štandardné riešenie pri hľadaní vhodného vykurovacieho systému. Nie je však zložité nájsť systém, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám. Odborníci na vykurovanie Vaillant vám radi pomôžu pri návrhu novej inštalácie vykurovania.

Nájdite zmluvného partnera Vaillant