Hľadaj

Vzduchové vetracie systémy s rekuperáciou

Kvalita vzduchu je faktor, ktorý ovplyvňuje ako pohodlne sa cítite vo svojej domácnosti alebo vo vnútri budovy. Vzduchové vetracie systémy zaručujú najlepšiu kvalitu vnútorného vzduchu pri najmenších možných nákladoch.

Obsah kyslíka, teplota a kvalita vnútorného vzduchu sú mimoriadne dôležité preto, aby sme sa cítili pohodlne. Vzduch v miestnosti nás nielen ovplyvňuje, má z dlhodobého hľadiska vplyv i na budovu. Vysoká vlhkosť vzduchu je živnou pôdou pre plesne.

Naše vetracie systémy s rekuperáciou pomáhajú vytvárať čo najpríjemnejšiu vnútornú klímu. Nielenže poskytujú čerstvý vzduch, ale tiež dostatok kyslíka a správnu vlhkosť. Takisto pomáhajú šetriť energiu vďaka inovatívnym technológiám prostredníctvom rekuperácie tepla. Okrem toho vzduch filtrujú a chránia nás pred jeho nežiaducimi časticami. Prináša to v podstate ďalší príjemný bonus – najmä v hlučných oblastiach. Pretože okná nemusia byť otvorené, z ulice preniká menej hluku.

Viac o vetracích systémoch s rekuperáciou Vaillant

Výhody vetracích systémov s rekuperáciou

  • Šetria náklady a energiu pomocou rekuperácie tepla
  • Čerstvý vzduch bez veľkých strát tepla
  • Filtrovanie prachu, peľu a iných častíc
  • Zníženie hluku vzhľadom na to, že netreba otvárať okná

Podmienky kladené na domácnosť

  • Musí byť priestor na vetracie šachty

Rekuperácia tepla šetrí energiu

Naše vzduchové vetracie systémy privádzajú zvonka čerstvý vzduch a odstraňujú použitý vnútorný vzduch. Teplo obsiahnuté v odvádzanom odpadovom vzduchu sa prenesie do prichádzajúceho čerstvého vzduchu prostredníctvom výmenníka tepla. Takto sa môže naspäť získať až 95 % tepla. Požiadavky budovy na teplo sa tak môžu znížiť až o 20 % - šetria tak energiu aj náklady. Naše vzduchové vetracie systémy sa môžu bez problémov kombinovať s vykurovacou technikou Vaillant a ušetriť tak ešte viac energie.

Prachové a peľové filtre

Predtým, než sa vonkajší vzduch nasaje do budovy, prefiltruje sa. Znamená to, že sa dnu nedostane žiadny prach, peľ alebo iné častice. To je dôležité najmä pre alergikov. Reguláciou vlhkosti možno tiež zabrániť vzniku plesní a eliminovať vhodné podmienky pre roztoče.

Vhodný vykurovací systém

Neexistuje žiadne štandardné riešenie pri hľadaní správneho vykurovacieho systému. Nie je však zložité nájsť systém, ktorý bude vyhovovať práve vašim požiadavkám. Odborníci na vykurovanie Vaillant vám radi pomôžu pri plánovaní novej inštalácie kúrenia.

Nájdite montážneho, servisného partnera