Hľadaj

Čas na nový kotol?

Zvoľte nemeckú kvalitu značky Vaillant

  • Zníženie nákladov na vykurovanie až o 30%
  • Ten naj komfort teplej vody
  • Vykurovanie od Vaillant je odolné, trvácne a obzvlášť tiché
  • Ovládateľné cez smartfón
  • Naši certifikovaní montážnici zabezpečujú dodržiavanie najprísnejších bezpečnostných noriem

Vykurovanie s novým kotlom sa oplatí

Vetráte málo, aby ste si nevyvetrali peňaženku? Zvykne sa váš kotol kaziť, vydáva nezvyčajné zvuky a teplota vody počas sprchovania kolíše? Je čas na nový kotol. Naša moderná kondenzačná technológia vám pomôže ušetriť až 30% energií a s tým súvisiacich nákladov. A samozrejme vytvára maximálny komfort pre váš domov.

Na tejto stránke nájdete všetky potrebné informácie pre výmenu vášho starého kotla. Nasmerujte sa priamo na tému, ktorá vás zaujíma použitím nasledujúcich odkazov

Zistite, aké sú rozdiely medzi jednotlivými plynovými kotlami

Čo treba vedieť pri výmene starého kotla o kondezačnej technológii

Nájdite si odpoveď na najčastejšie kladené otázky ohľadom výmeny starého kotla za nový

Nájdite Vaillant partnera pre inštaláciu vo vašom okolí

Aké vykurovanie je vhodné pre mňa?

Zostava so samostatným zásobníkom pre vyššie nároky na teplú vodu

Zostava pozostáva z kotla a samostatného zásobníka teplej vody. Zostavy sú ideálne pre rodinné domy s viacerými kúpeľňami, kde sú potrebné väčšie dodávky teplej vody v rovnakom čase.

Vaillant ponúka kondenzačné plynové kotly s externým zásobníkom teplej vody za jednotnú cenu bez ohľadu na objem zásobníka.

Ktorý systém je vhodný pre vás, záleží teda predovšetkým na vašich potrebách. Náš odborník vám poradí s výberom vhodného kotla s príslušným zásobníkom a vypracuje vám individuálny návrh.

Kontaktovať odborníka

Pozrieť ponuku závesných a stacionárnych zásobníkov

Teplá voda podľa potreby s kombinovaným riešením

Kombinované plynové kotly vykurujú a ohrievajú vodu v rámci jedného zariadenia. Teplá voda sa zohrieva prietokovým spôsobom v momente kedy otvoríte vodovodný kohútik.

Vďaka praktickým rozmerom a elegantnému dizajnu môžete náš závesný kombinovaný plynový kotol umiestniť priamo vo vašom obytnom priestore.

Aby bola dodávka teplej vody dostatočná aj v prípade pravidelných nárokov na teplú vodu z viacerých kohútikov, ecoTEC plus VUI ponúka vstavaný vrstvený zásobník, ktorý vždy uchováva teplú vodu v pohotovostnom režime pre zabezpečenie ešte lepšieho komfortu.

Vyhľadať špecializovaného partnera

Ako postupovať v prípade záujmu o nové vykurovanie Vaillant?

1. Zistite viac informácii o našich produktoch a utvorte si obraz o ich možnostiach a schopnostiach.

2. Kontaktujte nášho špecializovaného partnera vo vašom okolí s vašimi požiadavkami pre vypracovanie ponuky šitej priamo na mieru.

3. Pokiaľ ponuku akceptujete, náš partner zrealizuje inštaláciu kotla a uvedie ho do prevádzky k dohodnutému dátumu.

Produkty Vaillant podľa dostupnosti teplej vody

Spoznajte rozdiely medzi jednotlivými kotlami pomocou jednoduchej infografiky

Prechod z nekondenzačného na kondenzačný kotol

Kondenzačné kotly dokážu využiť energiu uvoľnenú počas spaľovania plynu efektívnejšie ako nekondenzačné kotly, nakoľko využívajú teplo zo spalín, ktoré by inak uniklo komínom. Vďaka kondenzačnej technológii je možné zredukovať náklady na energie a tiež emisie až o 30%.

Spolu s inštaláciou kondenzačnej techniky sa robia aj drobné konštrukčné práce:

  • do komína sa doplní plastové potrubie tzv. dymovod, ktorý je vhodný pre kondenzačné kotly. Dymovod má malý priemer, takže sa dá ľahko namontovať do väčšiny existujúcich komínov. Jeho úlohou je chrániť komín od vlhkosti v spalinách.
  • Kondenzačné vykurovanie potrebuje aj odtokové potrubie na vypúšťanie výslednej kondenzovanej vody.

Od roku 2015 platia štandardy pre vykurovacie systémy zamerané na zníženie emisií CO2, takže, až na pár výnimiek, nekondenzačné plynové kotly už nie sú povolené. Pri výmene starého kotla, vám technik odporúči nový kondenzačný kotol.

Zistite viac o kondenzačnej technológii

Požiadajte o radu odborníka z vášho okolia

Komfort v službách

Predĺžená záruka na kotly Vaillant

Vaillant ponúka odolné a trvácne vykurovacie zariadenia. Preto vám môžeme ponúknuť predĺženú 5-ročnú záruku na všetky kotly. Pokiaľ sa na vašom zariadení prejaví akákoľvek výrobná vada, zaplatíme za výmenu súčiastky a prácu technika.

Ako získať predĺženú záruku

Vaillant eshop – nákup kotlov ešte výhodnejšie

Ak ste si už vybrali kotol alebo zostavu z našej ponuky, môžete využiť náš online nákup kotlov. Na základe registrovanej on-line objednávky získate zvýhodnenú online cenu u Vami zvoleného dodávateľa a automaticky získavate aj 5-ročnú predĺženú záruku na vami vybraný kotol.

Kúpiť kotol online

Otázky a odpovede


Modernizácia kúrenia s novým zdrojom energie

Pokiaľ pri výmene starého nekondenzačného kotla zvažujete výmenu aj zdroja energie, pomôžeme vám zistiť všetky potrebné informácie. Vykurovacia technológia, ktorú si zvolíte závisí od podmienok vašej domácnosti. Radi vás uvedieme do technológii tepelných čerpadiel, solárnych systémov a ostatných možností.

Tipy pre modernizáciu vykurovania

Ovládanie vykurovania pomocou smartfónu

So smart technológiou Vaillant môžete ovládať svoje vykurovanie, aj keď nie ste doma. Kdekoľvek ste a v akomkoľvek čase. Mnohé funkcie súvisiace s vykurovaním sú jednoducho dostupné cez váš smartfón alebo tablet. Vykurovanie, ktoré zapnete až vo chvíli, keď opúšťate svoju kanceláriu je mimoriadne efektívne.

Zistite viac o inteligentnom ovládaní vyurovania.