It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Kedy je správny čas nájsť si náhradu za svoj vykurovací systém.

Zamyslený človek

Dôvody na výmenu plynového kotla Kedy by ste mali vymeniť plynový kotol?

Začali ste si všímať, že váš vykurovací systém už nie je v najlepšom stave? Z času na čas sa vypína alebo vydáva zvláštne zvuky. Teplota vody pri sprchovaní nezvyčajne kolíše. A možno sa zvyšuje aj vaša spotreba energie.

Starnúci vykurovací systém môže byť časom menej účinný. A keďže technológie stále napredujú, možno nastal čas, keď má zmysel starý systém vymeniť.

Na tieto veci by ste si mali dávať pozor:

 • Ak si kotol vyžaduje časté a nákladné opravy.

 • Ak je kotol starší ako 15 rokov, nečakajte, kým úplne doslúži, mohol by vás nechať v štichu v tú najnevhodnejšiu chvíľu.

 • Spotrebu energie nemožno riadne monitorovať. Nové plynové kotly fungujú efektívnejšie a môžete spotrebovať až o 30% menej plynu.

 • Má slabú energetickú účinnosť "G".

Výhody modernizácie Plusové body za výmenu.

Nový plynový kotol alebo vykurovací systém predstavuje pomerne veľkú investíciu. O to viac je potrebné si toto rozhodnutie dobre premyslieť. Prečítajte si o výhodách, ktoré prináša výmena vášho starého kotla:

 • Nižšie náklady na energiu.

  Modernizácia starého plynového kotla za nový môže priniesť pomerne výrazné úspory energie až do výšky 30 %. Prechodom na obnoviteľné zdroje energie môžete ušetriť ešte viac.
 • Vyššia hodnota vášho majetku.

  Nový energeticky účinný vykurovací systém zatraktívni vašu nehnuteľnosť.
 • Nižšie emisie.

  Všetci hovoria o emisiách CO² - a majú na to dobrý dôvod. Nový plynový kotol alebo ešte lepšie ekologické tepelné čerpadlo či hybridný vykurovací systém pomôžu znížiť emisie.
 • Vyššia kontrola.

  S moderným vykurovacím systémom máte všetko pod kontrolou: komfort aj náklady. Vďaka správnemu ovládaniu vykurovania a termostatom budete môcť presne monitorovať teplo v celom dome.

Vymeňte svoj starý plynový kotol teraz.

tepelné čerpadlo so vzduchovým zdrojom

Výber je na vás. Pomôžeme vám s kvalifikovaným rozhodnutím.

Tepelné čerpadlá - ekologické, energeticky účinné a zamerané na budúcnosť.

Tepelné čerpadlá využívajú teplo z prostredia sú hlavnou témou v energeticky účinnom vykurovaní. Existujú rôzne druhy tepelných čerpadiel, ktoré čerpajú prírodné teplo zo vzduchu, zeme alebo podzemnej vody. Ich spôsob fungovania je celkom dômyselný: tepelné čerpadlá využívajú chladivo na absorpciu tepla. To sa stlačí, a tým sa ešte zvýši teplota, ktorá sa potom môže použiť na vykurovanie vášho domu.

Tepelné čerpadlo je vo všeobecnosti skvelým riešením pre domy, ktoré sú dobre zateplené a v ideálnom prípade majú podlahové vykurovanie.

Ďalšie informácie o modernizácii pomocou tepelného čerpadla

Dvaja ľudia, ktorí skúmajú

Plynové kondenzačné kotly - najjednoduchší spôsob výmeny súčasného kotla

Plynové ústredné kúrenie je už desaťročia najobľúbenejším spôsobom vykurovania na Slovensku - a aj dnes je dobrou voľbou ako náhrada za staré kúrenie. Moderný plynový kondenzačný kotol Vaillant je pomerne cenovo výhodný a jednoduchý na inštaláciu a odmení sa vám vysokým komfortom a účinnosťou na dlhé roky.

Od nekondenzačnej ku kondenzačnej plynovej technológii Niekoľko dôležitých vecí, ktoré treba zvážiť.

Modernizácia starého plynového kotla na moderný kondenzačný kotol je pomerne jednoduchá, ale váš montážny technik bude musieť vykonať určité úpravy. Nový systém má totiž väčší a účinnejší výmenník tepla, ktorý zachytáva teplo zo spalín. Znížená teplota produkuje vlhkosť - v dôsledku toho bude musieť inštalatér vykonať úpravu systému odvodu spalín, ako aj zabezpečiť odvod kondenzátu.

Dostatok teplej vody výrazne prispieva k pocitu komfortu. Ako si však vybrať medzi plynovým kotlom so zabudovaným zásobníkom a systémom so samostatným externým zásobníkom?

Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. Poďme sa na ne pozrieť.

Plynový kotol dokáže zabezpečiť vykurovanie aj prípravu teplej vody v jednom zariadení.

- Kompaktný a priestorovo úsporný: ecoTEC plus VUI obsahuje vrstvený zásobník teplej vody s objemom iba 20 litrov, preto zaberá veľmi málo miesta. Vďaka malým rozmerom ho možno ľahko nainštalovať do každej kúpeľne.

- Neobmedzené množstvo teplej vody: napriek malému objemu zásobníka dokáže zabezpečiť vysoký komfort teplej vody.

- Trieda energetickej účinnosti vykurovania A, prípravy teplej vody A.

Ďalšou možnosťou je kombinovaný plynový kotol ecoTEC plus VUW na vykurovanie a ohrev vody prietokovým spôsobom.

- Energiu spotrebúva len vtedy, keď sa skutočne používa: Kotol vyrába teplú vodu prietokovým spôsobom, až keď je zaznamenaný odber teplej vody.

Systémové riešenie sa vždy skladá z kotla a samostatného zásobníka teplej vody. Systémy sú ideálne napr. pre rodinné domy s viacerými kúpeľňami, kde je potrebné súčasne veľké množstvo teplej vody.

- Vysoký komfort teplej vody: Poskytuje dostatok horúcej vody pri konštantnej teplote pre viacerých používateľov: horúcu vodu môže používať alebo sa sprchovať niekoľko členov rodiny súčasne.

- Skutočné systémové riešenia: K zásobníku teplej vody je možné kedykoľvek pridať obnoviteľné zdroje energie.

 1. Ako postupovať pri hľadaní nového plynového kotla
 1. 1

  Nájdite si vhodný plynový kotol

  Najskôr si zanalyzujte svoj dom a svoje požiadavky. Odporúčame kontaktovať miestneho partnera Vaillant, ktorý vám ochotne poradí a spolu nájdete vyhovujúci plynový kotol pre váš dom.

 2. 2

  Dajte si spraviť cenovú ponuku

  Do ceny vykurovania vstupujú viaceré náklady, kontaktujte preto svojho vybraného miestneho partnera značky Vaillant - ktorý vám poskytne cenovú kalkuláciu vrátane konkrétnych komponentov a nákladov na inštaláciu.

 3. 3

  Inštalácia systému

  Váš miestny montážny technik Vaillant vám nainštaluje nový plynový kotol, ale na jeho spustenie do prevádzky potrebujete servisného technika. Od spustenia do prevádzky vám začína plynúť záruka. Servisný technik vám môže ponúknuť predĺženú 5-ročnú záruku.

inteligentné ovládanie prostredníctvom smartfónu

Inteligentný domov je príjemný domov.

Predstavte si domov, ktorý presne vie, čo máte radi: ktorý vás ráno privíta vašou obľúbenou piesňou, kde sa žalúzie postupne otvárajú pri zvuku vášho hlasu. A jedno po druhom sa rozsvecujú svetlá. Potom - prvý krok do útulnej kúpeľne - už s dokonalou teplotou. Teplá podlaha vás vedie k vašej dokonalej sprche. A potom, keď zamierite do kuchyne, vás privíta vôňa čerstvo uvarenej kávy. To je spôsob, ako začať deň.

Inteligentná domácnosť: Prepojenie pre väčšie pohodlie

Inteligentná domácnosť vám ponúka veľa možností, ako si spríjemniť život doma. Môžete sa rozhodnúť jednoducho nastaviť vykurovanie prostredníctvom aplikácie - alebo organizovať množstvo rôznych zariadení. Nech už uprednostňujete čokoľvek, vďaka digitálnej interakcii medzi zariadeniami poskytuje inteligentná domácnosť jedinečnú úroveň individuálneho komfortu.

Spoznajte naše inteligentné ovládanie vykurovania