It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Nákladovo efektívne využívanie energie z obnoviteľných zdrojov

Výstavba rodinných domov

Viedeň, Rakúsko Trvalo udržateľná energetická účinnosť pre rodinný dom v radovej zástavbe

Nová štvrť s približne 50-timi novými rodinnými domami sa teší z nákladovo efektívneho využívania energie pomocou tepelného čerpadla vzduch-voda.

Všeobecné informácie o dome a vykurovacom systéme

Základné informácie

• Nová štvrť s približne 50-timi rodinnými domami

• Nízkoenergetický dom so 150-170 m2 obytného priestoru

• Tepelné zaťaženie <40 kWh/m2a

• Každý dom má svoju vlastnú malú záhradu

Technické riešenie vykurovania a prípravy teplej vody

• tepelné čerpadlo vzduch/voda flexoTHERM exclusive VWL 87/4 s výkonom 8kW na vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody

• zásobník teplej vody uniSTOR VIH RW 300

• extra tichá vonkajšia jednotka aroCOLLECT vyvinutá v súlade so štandardami vybavenia detských ihrísk pre maximálnu bezpečnosť

• súčasťou riešenia je i fotovoltický systém

Wiener Neustadt, Rakúsko

Toto tepelné čerpadlo vzduch/voda flexoTHERM exclusive s vonkajšou jednotkou aroCOLLECT je inštalované v novej mestskej štvrti Wiener Neustadt v Rakúsku.

Sídlisko

Výzva

Sen mať vlastný domov

Najmä pre mladé rodiny nie je jednoduché mať vlastný domov v mestách, ako je Viedeň, najmä kvôli vysokým cenám stavebných pozemkov. Vo Wiener Neustadte sa však tento sen stal skutočnosťou pre viaceré rodiny, nakoľko si našli nový domov v novovyvinutej obytnej štvrti pozostávajúcej z približne 50 rodinných domov.

Požiadavky na budovy

Existovali špeciálne požiadavky na stavebné technológie aj kvôli hustote výstavby nových rodinných domov. Z hľadiska nákladovo efektívneho využívania energie z obnoviteľných zdrojov prichádzalo do úvahy tepelné čerpadlo vzduch-voda, ktoré muselo mať mimoriadne nízke emisie hluku, aby sa splnili požiadavky. Na požiadanie bolo potrebné začleniť fotovoltiku, aby sa dosiahla nezávislosť nákladov na vykurovanie.

Výrobok Vaillant

Riešenie

Ústredným prvkom vykurovacieho systému je tepelné čerpadlo vzduch-voda flexoTHERM exclusive VWL 87/4 v kombinácii s vonkajšou vzduchovou jednotkou aroCOLLECT. Jedná sa o jenu z najtichších vonkajších jednotiek na trhu a je obzvlášť vhodná pre husto postavené pozemky, či už v obytných štvrtiach alebo sídliskách.

Vzduchová jednotka aroCOLLECT umiestnená v záhrade spĺňa normu vybavenia detského ihriska DIN EN 1176, a preto je obzvlášť odolná a bezpečná.

V technickej miestnosti je inštalovaný zásobník uniSTOR VIH RW 300 s objemom 300 litrov pre vysoký komfort prípravy teplej vody.

Projekt bol štandardne vybavený fotovoltikou. S fotovoltaickým systémom na každej streche môžu obyvatelia natrvalo znížiť svoje emisie a náklady na elektrickú energiu.

Sídlisko

Spoľahlivosť významnej značky

Kombinácia pohodlného obytného priestoru s konceptom inteligentného využívania energie predstavuje trhovú výhodu pre developerov a zhotoviteľov stavieb. Zhotovitelia si vybrali správneho partnera pre projekty tohto druhu. Vaillant je spoľahlivo veľký partner s vysokým stupňom povedomia o značke, ktorý ponúka vysoko kvalitné a komplexné služby. Vaillant je synonymom pre systémové riešenia, kde komponenty spolupracujú v dokonalej harmónii.

Vaillant je spoľahlivá voľba aj pre majiteľov domov - ak by niekedy vznikol problém, múžu sa obrátiť na jeho zákaznícky servis alebo širokú sieť partnerských firiem po celom Slovensku.

Chcete získať viac informácií o tepelných čerpadlách alebo radu od odborníka?