It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Ako si kúpiť nový vykurovací systém.

Aby sme zabezpečili, že každý vykurovací systém Vaillant bude inštalovaný podľa najvyšších štandardov bezpečnosti a účinnosti, naše produkty sa predávajú prostredníctvom siete autorizovaných partnerov. Máme kvalifikovaných partnerov po celom Slovensku, preto odporúčame voľbu vykurovacieho systému vždy konzultovať s odborníkom.

Online nákup

Využite možnosť zvýhodneného online nákupu kotlov Vaillant s predĺženou zárukou 5 rokov, zvoľte si kotol a technika z vášho regiónu, ktorý sa o všetko postará. Prejsť do e-shopu.

Jednoduché tri kroky

 1. Muž hľadá vykurovací systém na webovej stránke
 2. Inštalatér sedí v aute
 3. Inštalatér radí koncovým zákazníkom
 1. 1

  Nájdite si vhodný vykurovací systém

  Spoločnosť Vaillant vyrába rôzne typy vykurovacích systémov: plynové kotly, tepelné čerpadlá, solárne systémy a mnoho ďalších. Naše výrobky sú vhodné pre širokú škálu domov a obytných priestorov.

  Ak uvažujete o výmene vykurovacieho systému, musíte zvážiť veľkosť svojho domu, rozpočet a svoje požiadavky na vykurovanie a prípravu teplej vody. S možnosťou predĺžených záruk na 5 rokov a na niektoré komponenty až do 10 rokov si môžete byť istí, že naše výrobky ponúkajú najvyššiu úroveň kvality, spoľahlivosti a výkonu.

  Pozrite si náš kompletný sortiment a vyberte si vykurovací systém, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám na vykurovanie a prípravu teplej vody.

 2. 2

  Vyhľadajte miestneho montážneho alebo servisno-montážneho partnera

  Ak ste si zvolili pre vás vhodný vykurovací systém, vyhľadajte partnera Vaillant z vášho regiónu, ktorý vám vypracuje cenovú ponuku. Zoznam našich partnerov si môžete pozrieť na mape partnerov Vaillant.

  Naši partneri vám poskytnú odborné poradenstvo o najlepšom riešení vašich požiadaviek na vykurovanie a prípravu teplej vody. Ak chcete nájsť montážneho, servisného alebo obchodného partnera prípadne projektanta vo svojom okolí, kliknite sem.

 3. 3

  Vyžiadajte si cenovú ponuku

  Po vyhľadaní vykurovacieho systému a miestneho partnera ho kontaktujte pre získanie ďalších informácií. Môže vám vypracovať aj nezáväznú cenovú ponuku pre váš vykurovací systém a montáž.

  Pre vypracovanie cenovej ponuky môže požadovať ďalšie informácie týkajúce sa vášho domu, umiestnenia vykurovacieho zariadenia, prístupu atď. Termín montáže, celkovú cenu realizácie a pod. si dohodnete priamo s vybranou partnerskou firmou.

Radi vám pomôžeme nájsť ideálny vykurovací systém pre vás.

Relevantné informácie Všetko, čo potrebujete vedieť o svojom novom vykurovacom systéme.

Pred kúpou nového vykurovacieho systému je dôležité mať všetky relevantné informácie a pochopiť, aký výrobok bude spĺňať vaše potreby.

Výmena alebo modernizácia môže byť nákladnou investíciou vzhľadom na počiatočné náklady na vykurovací systém a poplatky za inštaláciu. Výmena starého kotla však prináša viacero výhod.

Nové vykurovacie systémy sú často energeticky účinnejšie, čo znamená, že hoci ich výmena môže byť nákladná, môže viesť k úsporám na účtoch za energie. Pri spojení vykurovania a regulátorom alebo termostatom Vaillant môžete potenciálne dosiahnuť ešte väčšie úspory na účtoch bez toho, aby ste plytvali.

Ak máte starý vykurovací systém, pravdepodobne spadá do nízkej triedy energetickej účinnosti. Výmenou existujúceho vykurovacieho systému za nový s kategóriou ErP "A" zvýšite jeho energetickú účinnosť, ušetríte peniaze a pozitívne prispejete ku klíme.

Úspora bude závisieť od veľkosti a typu vášho domu ako aj od aktuálnej úrovne energetickej účinnosti vášho domu. Čím lepšie je váš dom izolovaný, tým menej energie vykurovací systém potrebuje na udržanie správnej teploty. Zistite viac o tipoch pre vykurovanie a o tom, ako znížiť mesačné účty za energiu.

Relevantné informácie Tipy pre nákup kotlov online bez obáv

 • Pri nákupe kotla sa spoľahnite na autorizovanú firmu

  V prípade záujmu o kúpu nového kotla resp. výmenu vášho starého vykurovacieho systému, odporúčame obrátiť sa na odborníka vo vašom regióne prípadne kúpu kotla realizovať cez overenú autorizovanú sieť partnerov Vaillant.

  Na základe skúseností našich montážnych partnerov a dotazov na zákaznícku linku, neodporúčame nákup zo zahraničných stránok, neautorizovaných predajcov a internetové inzercie.

 • Voľba vykurovacieho zariadenia podľa potrieb domácnosti

  Každý vykurovací systém má slúžiť individuálnym potrebám domácnosti, preto je potrebné zvoliť správny kotol a jeho príslušenstvo. Je potrebné zladiť tepelné straty objektu, spôsob prípravy teplej vody, počet odberných miest, spôsob regulácie, bezpečné vedenie dymovodu, odvod kondenzátu atd. Neexistuje ideálne riešenie pre všetkých. Aby ste sa vyhli nevhodnému výberu kotla a jeho príslušenstva, je potrebné každý konkrétny prípad skonzultovať s odborníkom na vykurovanie.

 • Uznanie záruky

  Ak kupujete kotol od neautorizovaného predajcu, alebo cez inzerciu, vznikajú problémy s uznaním záruky. Kotol môže prísť poškodený, nekompletný, môže obsahovať skryté vady spôsobené prípadnou predchádzajúcou prevádzkou. Zároveň nemáte istotu, že sa jedná o kotol určený pre slovenský trh a hrozí riziko, že jeho komponenty nie sú v súlade s platnými slovenskými normami.

  Na nákup prostredníctvom slovenského internetového obchodu sa vzťahuje slovenská legislatíva. Zakúpený tovar máte právo do 14-tich dní vrátiť bez udania dôvodu. V takom prípade je tovar potrebné zaslať na určenú adresu. Jedná sa o odstúpenie od zmluvy bez udania dôvodu a vtedy si náklady na poštovné hradí zákazník, čím sa nákup môže predražiť. Tovar je tiež možné u predajcu zo zákona do dvoch rokov reklamovať. Na vyjadrenie k reklamácii sa vzťahuje 30-dňová lehota, čo v prípade poruchy kotla vo vykurovacej sezóne, môže byť veľmi nepríjemné.

  V prípade kúpy kotla cez autorizovaných predajcov, je väčšina opráv realizovaných do 24 hodín prostredníctvom siete autorizovaných servisných technikov.

 • Nákup zo zahraničia si vyžaduje vyššiu pozornosť

  Pri nákupe vykurovacích zariadení na zahraničných webových stránkach podstupujete najvyššie riziko. Normy jednotlivých krajín ako aj zloženie plynu sa môžu líšiť a kotol nemusí správne a účinne fungovať v slovenských podmienkach.

  Takisto sa môžu líšiť záručné podmienky a vymôcť svoje spotrebiteľské právo nemusí byť jednoduché a ani lacné.

  On-line predajcovia majú na svojich webových stránkach zverejnené obchodné podmienky, ktoré je užitočné si pred nákupom dôkladne prečítať. Ak je stránka písaná v slovenčine, ešte to neznamená, že sa jedná o slovenského predajcu kotlov.

 • Odbornosť pri montáži je nevyhnutná

  Plynové kotly patria medzi tzv. vyhradené technické zariadenia, ich montáž a údržba vyžaduje vyššiu odbornú spôsobilosť (oprávnenia na prácu s plynovými a elektrickými zariadeniami). V prípade chybnej inštalácie hrozí nebezpečenstvo poškodenia majetku alebo dokonca ohrozenia života.

  Montážnici sú vyškolení odborníci, ktorí preberajú zodpovednosť za bezproblémové fungovanie vykurovacieho systému a jeho bezpečnosť. Z tohto dôvodu sa vyhýbajú montáži kotlov zakúpených cez neautorizovaných predajcov.

  Pri výbere montážnika/servisného technika uprednostnite zmluvné autorizované firmy zo siete partnerov Vaillant, ktoré vedia v prípade potreby zabezpečiť komunikáciu priamo s výrobcom a týmto poskytnúť najvyššiu kvalitu služieb.

 • Vykurovacie systémy nekupujeme na krátkodobé použitie.

  Kvalitný, dobre prevádzkovaný a pravidelne servisovaný kotol dokáže fungovať aj 15 rokov. Pre niekoľko desiatok ušetrených EUR pri kúpe, môže vzniknúť ďaleko väčší problém, za odstránenie ktorého zaplatíte oveľa viac.

  Každopádne je rozumné skonzultovať kúpu nového vykurovacieho zariadenia s odborníkom. Vybrať si môžete z našej siete servisných a montážnych partnerov z vášho regiónu.

V prípade otázok kontaktujte našu zákaznícku linku alebo priamo montážnu či servisnú firmu vo vašom okolí