It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Nový vykurovací systém pre lepšie životné prostredie

Starší pár sediaci v záhrade

Witoszów, Poľsko Manželský pár sa teší z čistého a ekologického pohodlia vo svojom dome.

„Keď naše deti odišli z domu, vybrali sme si menší dom, ale vykurovací systém bol náročný na údržbu. Chceli sme jednoduchší a pohodlnejší život a odklon od znečisťujúcich fosílnych palív. Zredukovali sme vykurovaciu plochu a ešte sme navýšili energetickú účinnosť."

Všeobecné informácie o dome a vykurovacom systéme

Základné informácie

• Modernizácia stavby z roku 2014

• Jednopodlažný dom s 2 spálňami, kúpeľňou a kuchyňou

• Podkrovný priestor a garáž

• Okná s dvojsklom v celom objekte

• Izolácia v strešnom priestore z minerálnej vlny, nad stropmi penový polystyrén

Technologické riešenie

• Vonkajšie tepelné čerpadlo aroTHERM Split VWL 75/5

• Vnútorná jednotka uniTOWER

• Vyrovnávací zásobník, model VPS S 100/1 M

• Regulátor multiMATIC 700

• Modulárny zmiešavač VR 70 a solárny panel určený pre 2 vykurovacie okruhy

• Internetový komunikačný modul VR 920

• Spojovacia konzola Vaillant

• Mechanický ventilačný systém

Witoszów, Poľsko

Tento systém tepelného čerpadla vzduch/voda aroTHERM split je inštalovaný v rodinnom dome v poľskom meste Witoszów.

Starší pár sediaci v záhrade

Pôvodný stav

Manželský pár sa presťahoval do menšieho domu po tom, čo ich dospelé deti odišli z domu. Vďaka jednopodlažnému riešeniu moderného domu nebolo potrebné chodiť po schodoch, čo bolo veľkou výhodou, ale manželia boli frustrovaní z toho, ako zložitý systém vykurovania bol v dome použitý. Predchádzajúci majiteľ používal plynový kotol, tepelné čerpadlo na ohrev vody a ďalší 18 kW kotol na tuhé palivo, ktorý si neustále vyžadoval pozornosť a bolo ho treba dopĺňať granulovaným uhlím. Pre potreby manželov bolo treba zvoliť pohodlnejší systém nenáročný na údržbu. A skutočným bonusom bola možnosť prejsť na ekologický, udržateľný a neznečisťujúci zdroj energie.

Výrobok Vaillant

Riešenie

Po rozhodnutí pre tepelné čerpadlo aroTHERM split VWL 75/5 bola modernizácia vykonaná v piatich jednoduchých krokoch. Najprv bol odstránený starý kotol na tuhé palivo. Ďalej boli potrebné elektroinštalačné práce na prípravu systému napájania pre nové tepelné čerpadlo. Potom bol pripravený a nainštalovaný aroTHERM split. Následne bolo odstránené staré tepelné čerpadlo - určené k ohrevu vody v starom systéme. A nakoniec bol nový systém uvedený do prevádzky. Tento sled udalostí bol prekvapivo rýchly. V skutočnosti to bolo hotové za jeden pracovný deň.

Nový systém dokáže manželom spoľahlivo zabezpečiť potrebné množstvo teplej vody a pomocou ovládania na diaľku si regulujú teplotu vykurovania spálne na 20°C a obývacej izby a ostatných priestorov na 21,5°C.

Dom

Jednoduché a bez emisií

Pár bol úplne spokojný so svojím novým systémom. Investovali nielen do technológií, ktoré zostanú energeticky účinné ešte dlho v budúcnosti, ale ťažia z tichého a ľahko ovládateľného systému, ktorý môžu nerušene prehliadať a užívať si komfortné bývanie v dome.

Manželia považujú Vaillant za dôveryhodnú značku so spoľahlivými produktmi s dlhou životnosťou. Mali dobré skúsenosti s miestnym technikom Vaillant, ktorý im poradil a odporučil riešenie vykurovania, ktoré bolo presne to pravé pre ich potreby – a dokázal ho namontovať za jeden deň.

Chcete získať viac informácií o tepelných čerpadlách alebo radu od odborníka?