It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Ekonomické riešenie, ktoré je šetrné k životnému prostrediu

Muž a žena v obývačke

Wuppertal, Nemecko Najvyššia účinnosť a viac miesta v dome

„Náš krásny starý dom na vidieku je teraz mimoriadne šetrný k životnému prostrediu. A keďže naše nové tepelné čerpadlo bolo nainštalované vonku, získali sme ďalší vnútorný priestor a už nemusíme rozširovať nehnuteľnosť.“

Základné informácie o dome a vykurovacom systéme

• Starší dom postavený v roku 1968

• 2-podlažný dom s rovnou strechou

• 130m2 obytného priestoru

• V dome sú použité radiátory

• projekt zlepšenia tepelnoizolačných vlastností domu, vrátane zateplenia stien a podkrovia, už bol zrealizovaný

• požiadavky na zväčšenie obytného priestoru

• Tepelné čerpadlo vzduch/voda aroTHERM plus s výkonom 12kW - vyvinutý pre eko-vedomé rekonštrukcie

• Vnútorná jednotka uniTOWER plus so zabudovaným 190 l zásobníkom na teplú vodu

• Dodatočný 100 l externý zásobníkFotovoltika s výkonom 7,7 kWp

• Systémový regulátor multiMATIC VRC 700

Wuppertal, Nemecko

Tento systém tepelného čerpadla vzduch/voda aroTHERM plus bol inštalovaný v nemeckom mestečku Wuppertal.

Zamestnanci spoločnosti Vaillant

Pôvodný stav

V roku 2005 si Wolfgang a Yana Nollovci kúpili dom na vidieku. Ich nový dom mal rovnú strechu, nebol zateplený a bol vykurovaný kotlom na olej. Už vtedy bola energetická hospodárnosť nehnuteľnosti pre manželov veľmi dôležitá. Na nehnuteľnosť nainštalovali fotovoltické solárne panely a celý dom zateplili. Posledným komponentom, vďaka ktorému sa rodinný dom manželov Nollovcov stal úplne ekologický a energeticky efektívny, bola modernizácia systému vykurovania a prípravy teplej vody. Nollovci hľadali moderné a ekologické riešenie a veľmi by sa im zišiel aj ďalší priestor v dome pre hudobnú miestnosť.

Vykurovanie budúcnosti

V dome boli dostatočne veľké radiátory a už nainštalovaný fotovoltický systém, čo bolo zohľadnené aj pri tvorbe návrhu vykurovania šetrného k životnému prostrediu pre dvojposchodový dom vo Wuppertale. Nové tepelné čerpadlo vzduch/voda zaručuje vysoký komfort vykurovania a dodávku teplej vody pre celú domácnosť. Nové riešenie je priestorovo nenáročné a hlavne vysoko účinné s ohľadom na životné prostredie.

Výrobky Vaillant v pivnici

Riešenie vykurovania

K vykurovaniu z pohľadu ekologickej tvorby tepla a prípravy teplej vody v tomto dvojposchodovom dome sa realizátori postavili holisticky, čiže brali do úvahy celý dom ako komplexný systém. Starý olejový systém bol nahradený tepelným čerpadlom vzduch/voda s kompaktnou vnútornou jednotkou, ktorá si vyžaduje len 0,5 m² priestoru. Odstránením starej olejovej nádrže rodina Nollovcov získala 14 m² priestoru, ktorý mohla využiť v suteréne pre svoju novú hudobnú miestnosť. Mimoriadne tichá vonkajšia jednotka aroTHERM plus je inštalovaná vonku vedľa nehnuteľnosti a 75 % energie sa vyrába pomocou tepla z okolitého vzduchu. Tepelné čerpadlo zabezpečuje teplo i teplú vodu pre domácnosť.

Toto tepelné čerpadlo vzduch/voda s výkonom 12 kW je špeciálne navrhnuté pre vysoké tepelné zaťaženie a môže dosahovať vysoké výstupné teploty. Veľké radiátory, ktoré už boli v domácnosti, sa dali použiť s vynikajúcimi výsledkami.

V kombinácii s fotovoltickým systémom, ktorý dodáva energiu z obnoviteľných zdrojov pre zabudovaný záložný ohrievač, vykurovací systém funguje ekologicky a bez problémov, aj keď je extrémne chladné počasie dlhší čas.

Systémový regulátor multiMATIC VRC 700 možno použiť na ovládanie celého systému tepelného čerpadla a v tomto prípade aj fotovoltického systému.

Inštalatér

Prečo je Vaillant dobrou voľbou

Rodina Nollovcov zobrala svoju potrebu optimalizácie na skúseného technika z Wuppertalu, ktorý veľmi dobre pozná moderné vykurovacie systémy a s čistým svedomím odporúča inovatívne riešenia od Vaillant. Vybral si ekologický, pôsobivý energetický koncept, ktorý spĺňa požiadavky klimatického balíka z 1. januára 2020 a dokonale zapadá do požiadaviek Wolfganga a Yany Nollových.

Chcete získať viac informácií o tepelných čerpadlách alebo radu od odborníka?