Hľadaj

Inovatívnymi technológiami k udržateľným riešeniam

  • Modernou vykurovacou technikou prispievame k ochrane klímy
  • Máme jasný strategický prístup k obnoviteľným energiám
  • Udržateľnosť je pevne zakotvená vo všetkých našich produktoch

Naše tri piliere

Od nášho založenia v roku 1874 nás poháňa vášeň pre inovatívne, spoľahlivé a vysoko efektívne technológie, systémy a služby. Produkty, ktoré presviedčajú svojou kvalitou a ktoré so svojím dôsledným zameraním na obnoviteľné energie významne prispievajú k ochrane klímy.

Tepelné čerpadlá: obnoviteľná energia zo vzduchu, vody alebo zeme

Tepelné čerpadlá využívajú teplo z okolitého prostredia priamo na vykurovanie – zdroj tepla, ktorý je kedykoľvek voľne dostupný vo vzduchu, podzemnej vode a v zemi. Okrem okolitého tepla je potrebná elektrina. Ak ide o zelenú elektrinu z fotovoltického systému, potom výroba tepla funguje úplne ekologicky a bez emisií.

Vo Vaillante používame v našich tepelných čerpadlách veľmi ekologickú alternatívu k tradičným chladivám. V našom aroTHERM plus prvýkrát používame prírodné chladivo R290. Zvláštnosťou R290 je nesmierne nízka hodnota potenciálu globálneho otepľovania (GWP=3). Chladivo tiež umožňuje prevádzku aroTHERM plus s vyššou výstupnou teplotou. To znamená, že tepelné čerpadlo je možné použiť aj pri modernizácii vykurovacieho systému s použitými radiátormi, ktoré požadujú vyššiu teplotu vykurovacej vody.

Zobraziť ponuku tepelných čerpadiel

Kondenzačná technológia - na ceste k zelenému plynu

60% všetkých vykurovacích systémov v Nemecku je neefektívnych, a preto ponúkajú obrovský potenciál na úsporu CO₂. Je pred nami ešte dlhá cesta, kým sa na výrobu tepla budeme môcť obrátiť iba na systémy bez CO₂. Prechod z kotla na tuhé palivo na plynový kondenzačný kotol však umožňuje veľké úspory CO₂ vďaka vyššej účinnosti. Klíme pomáha aj modernizácia starých nekondenzačných plynových systémov efektívnejšou kondenzačnou technikou – pretože každá výmena sa počíta!

Plynárenská infraštruktúra bude tiež v strednodobom a dlhodobom horizonte dôležitá pri ochrane klímy. Obzvlášť zaujímavou môže byť, keď sa do systému začne pridávať vodík ako takzvaný zelený plyn. V našich laboratóriách sa nám priebežne darí úspešne testovať prímesi až do 30 percent - tento podiel sa v budúcnosti ešte zvýši. Našim zákazníkom tak môžeme ponúknuť komfort, na ktorý sú zvyknutí, no oveľa udržateľnejšie.

Zobraziť ponuku kondenzačných kotlov

Prepojené systémy: energeticky úsporné a inteligentné bývanie

Okrem využívania moderných technológií na vykurovanie majú naše domácnosti ešte ďalší potenciál na úsporu energie, ktorý môže využiť každý: optimalizovanú spotrebu prostredníctvom inteligentne prepojených a koordinovaných systémov. Pretože vykurovací systém často nie je optimalizovaný podľa potrieb užívateľa. Vďaka jednoduchému a intuitívnemu ovládaniu, napr. cez aplikáciu, môže užívateľ vykonávať nastavenia kedykoľvek z akéhokoľvek miesta a vykurovať tak efektívnejšie.

Pre skúseného technika to má tiež veľa výhod: Môže na diaľku pristupovať k smart systému a nemusí byť priamo na mieste u zákazníka, aby analyzovali údaje zariadenia. K oprave zariadenia už môže prísť už aj s náhradným dielom, ktorý bude potrebovať a tým skráti čas opravy aj ušetrí viacnásobné cesty k zákazníkovi.

Zobraziť ponuku regulačnej techniky

Základný kameň pre zelené technológie zajtrajška

Naším cieľom je vyvíjať tie najlepšie technológie, aby sa ľudia doma cítili pohodlne a zároveň prispievali k lepšej klíme. Prostredníctvom nášho výskumu a vývoja so zameraním na využitie obnoviteľných energií, ďalšie zvyšovanie účinnosti plynových vykurovacích zariadení, ako aj nové digitálne produkty a obchodné modely už teraz kladieme základy pre zelené technológie zajtrajška.

Naše nové výskumné a vývojové centrum Johann Vaillant Technology Center sídli v Remscheide a vytvára pre to tie najlepšie podmienky. Približne 600 zamestnancov pracuje v medzifunkčných tímoch na vývoji produktov a služieb orientovaných na budúcnosť. Najmä agilné pracovné metódy a flexibilné pracoviská nám pomáhajú výrazne skrátiť naše inovačné cykly. V roku 2018 sa nám podarilo zaregistrovať 47 nových patentov. V roku 2019 to bolo takmer 70.