Hľadaj

Regulačná technika

Systémy na vykurovanie a ohrev vody dosiahnu svoj plný potenciál len v prípade, že sú optimalizované pomocou regulácie. Regulácia vykurovania upravuje parametre a nastavenia vášho vykurovacieho systému a prispôsobuje ich vašim individuálnym potrebám.

Kontrolné a regulačné procesy sú nevyhnutné pre efektívne využívanie vykurovacieho systému. Tieto systémy sú ovplyvnené jedným alebo viacerými vstupnými a výstupnými premennými hodnotami. Môže to byť napríklad intenzita slnečného žiarenia alebo vonkajšia teplota.

Kontinuálne meranie skutočných hodnôt (tj skutočná teplota v obývacej izbe) a porovnanie s požadovanými hodnotami (tj prednastavená teplota pre obývaciu izbu), umožňuje, že sa systém sám nastaví tak, aby mohol dosiahnuť cieľové hodnoty.

Výhody regulátorov vykurovania

  • Pomáhajú šetriť energiu
  • Pohodlné ovládanie
  • Komfortné teploty
  • Adaptácia na vonkajšiu teplotu

Požiadavky kladené na vašu domácnosť

  • Žiadne

Regulátory vykurovania pre akúkoľvek požiadavku

Dnes má takmer každý vykurovací systém aj svoj regulátor. Regulátory sú nevyhnutné pri systémoch, ktoré kombinujú viacero komponentov. Napríklad pri plynovom kondenzačnom kotle, ktorý je kombinovaný so solárnym systémom zásobníkom. Regulátor organizuje účinnú spoluprácu všetkých týchto komponentov.

Jediné, čo musíte urobiť, je nastaviť požadovanú teplotu v miestnosti. Regulácia sa postará o zvyšok.

Teplota izby, ktorá závisí od počasia alebo vnútorných podmienok.

Regulátory vykurovania Vaillant zabezpečujú, aby váš systém pracoval vždy v optimálnom prevádzkovom stave a tým pomáhal šetriť energiu. Napríklad ekvitermický regulátor automaticky nastavuje teplotu vykurovacej vody podľa vonkajšej teploty. Alternatívne, dobu vykurovania možno tiež individuálne nastaviť tak, aby sa počas krátkej neprítomnosti teplota znížila, zatiaľ čo v režime dovolenka sa začne v predstihu vykurovať, takže sa nemusíte vracať do chladného domu.

Zistite viac o regulátoroch Vaillant

Regulátory na diaľkové ovládanie a údržbu

V súčasnej dobe umožňujú komunikačné moduly riadiť vykurovacie systémy na diaľku pomocou internetu. Smartfón alebo tablet sa dajú používať ako diaľkové ovládače. Tento systém umožňuje riadiť teplotu v každej jednotlivej miestnosti. Okrem toho, servisný pracovník môže optimalizovať váš systém a vykonávať údržbu na diaľku. Odborníci Vaillant Vám poskytnú ďalšie informácie, týkajúcich sa regulátorov na diaľkové ovládanie.

Vhodný vykurovací systém

Neexistuje žiadne štandardné riešenie pri hľadaní vhodného vykurovacieho systému. Ale nie je ťažké nájsť systém, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám. Porozprávajte sa s odborníkmi na vykurovanie Vaillant. Radi vám pomôžu pri plánovaní novej inštalácie vykurovacieho systému.

Nájdite montážneho, servisného partnera