Hľadaj

Zásobníky

Vykurovanie a príprava teplej vody spotrebuje veľa energie v každej domácnosti. Ak máte zásobník, tak máte okamžite k dispozícii i veľké množstvo vody. Môžete ho tiež efektívne kombinovať s rôznymi zdrojmi tepla, napr. s plynovým kotlom a solárnou zostavou.

Zásobníky sú vynikajúce na kombinovanie rôznych zdrojov tepla v jednom systéme. Napríklad použitím konvenčných zdrojov tepla ako je plyn alebo vykurovací olej so solárnym systémom. To vám dáva veľkú flexibilitu pri plánovaní vášho nového vykurovacieho systému či obnove staršieho systému.

Akumulačné zásobníky a zásobníky na teplú vodu majú optimálnu tepelnú izoláciu, ktorá šetrí energiu pri vykurovaní a zabraňuje tepelným stratám počas skladovania. Teplá voda je vždy k dispozícii. Takto máte zabezpečenú najvyššiu úroveň komfortu vykurovania a dodávky teplej vody.

Niektoré zásobníky teplej vody majú smaltové vnútro, odolné voči korózii, ktoré vyhovuje najvyšším hygienickým požiadavkám pre pitnú vodu.

Zásobníky sú dostupné v širokom sortimente rôznych tvarov a objemov. Od malých 5-litrových zásobníkov až po veľké 500-litrové zásobníky. Nakoniec treba podotknúť, že zásobníky možno prevádzkovať tiež v sériách ako kaskádu.

Výhody akumulačných a zásobníkov teplej vody

  • Komfort, vzhľadom na to, že teplá voda je vždy k dispozícii
  • Efektívne kombinovanie rôznych zdrojov tepla

Požiadavky kladené na domácnosť

  • Vhodné umiestnenie zásobníka
  • Kompatibilný vykurovací systém

Rôzne druhy zásobníkov

Existujú rôzne druhy zásobníkov. Vrstvený zásobník je rýchly, energeticky úsporný a s ekonomickým spôsobom prípravy teplej vody. V takomto zásobníku sa teplá voda vrství v rôznych výškach podľa svojej teploty. Voda v hornej časti zásobníka má najvyššiu teplotu.

Akumulačné zásobníky sú zvyčajne navrhnuté ako kombinované zásobníky. Majú dve nádrže, jednu na teplú vodu pre kuchyňu a kúpeľňu a druhú pre vykurovaciu vodu. V zime sa používa na dohriatie pitnej vody stratové teplo z vykurovacej vody a preto sa potrebuje menej energie na jej zohriatie. Akumulačné zásobníky sú veľmi vhodné na využitie rôznych zdrojov energie.

Viac o zásobníkoch Vaillant

Kombinované systémy

Ak rekonštruujete váš vykurovací systém, existuje mnoho spôsobov ako kombinovať zásobník teplej vody s vaším systémom vykurovania. Čokoľvek sa rozhodnete urobiť, poraďte sa najprv s odborníkmi Vaillant.

Vhodný vykurovací systém

Neexistuje žiadne štandardné riešenie pri hľadaní vhodného vykurovacieho systému. Ale nie je ťažké nájsť systém, ktorý bude vyhovovať práve vašim požiadavkám. Porozprávajte sa s odborníkmi na vykurovanie Vaillant. Radi vám pomôžu pri plánovaní novej inštalácie vykurovacieho systému.

Nájdite montážneho, servisného partnera