Hľadaj

Používame cookies a technológie tretích strán, aby sme si zapamätali vaše preferencie, zmerali a analyzovali používanie našich webových stránok a optimalizovali náš marketing prostredníctvom internetu. Používanie súborov cookie môžete spravovať prostredníctvom nastavení prehľadávača a kedykoľvek môžete svoj súhlas odvolať. Viac informácií nájdete v našich Pravidlách ochrany osobných údajov.Ak súhlasíte, kliknite na „prijať“.

Prijať Odmietnuť

Solárna energia

Slnko je takmer nevyčerpateľným zdrojom energie, ktorý je dostupný prakticky neobmedzene. Slnko nezvyšuje množstvo uhlíka a je zadarmo. Denne pošle na zemský povrch 960 miliárd kilowatthodín. Takéto množstvo energie by teoreticky stačilo pokryť všetky energetické potreby zeme na 180 rokov.

V súčasnosti sa solárna energia v domácnostiach používa dvomi spôsobmi:

1. Solárna termálna energia sa používa na ohrievanie teplej vody a ako podpora vykurovania

2. na priamu výrobu elektrickej energie v solárnych fotovoltaických článkoch .

Výhody používania solárnej termálnej energie

  • Nevyčerpateľný zdroj solárnej energie
  • Solárna energia je zadarmo
  • Žiadne emisie CO2
  • Dá sa integrovať aj do jestvujúcich inštalácií
  • Ste menej ovplyvnení kolísaním cien na komoditných trhoch

Požiadavky, ktoré musia spĺňať vaše domy

  • Vhodné plochy na solárne kolektory
  • Kolektory orientované pokiaľ možno na juh
  • Bez tieňa po celý deň
  • Rozšíriteľný vykurovací systém

Solárna termálna energia znižuje vaše náklady

Solárne panely premieňajú slnečnú energiu na teplo. Bežne dostupné plošné kolektory dokážu premeniť až 95% svetla na energiu. Vákuové trubicové kolektory majú zasa zabudované zrkadlo, ktoré slnečné žiarenie sústreďuje na absorbér. Tieto kolektory dosahujú vyššiu účinnosť, ba dokonca dokážu dodávať teplo aj z rozptýleného svetla, napríklad pri zatiahnutej oblohe.

Akonáhle sa solárna energia premení v kolektoroch na teplo, toto sa prenesie pomocou solárnej kvapaliny do zásobníka teplej vody v objekte. Výmenník v zásobníku odovzdá toto teplo do vody.. Teplá voda zo zásobníka je dostupná kedykoľvek, i keď nesvieti slnko. .

So solárnym termálnym systémom sa dá ušetriť až 65 % nákladov na energiu na ohrev vody v domácnosti. Systémy na podporu vykurovania dokážu znížiť ročné náklady na vykurovanie od 20 do 30 %

Viac o plochých kolektoroch Vaillant

Viac o vákuových trubicových kolektoroch Vaillant